Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: For U-For Me Tour
Мадона & Майкъл форуми > Музика > MMusic Ladies > Кайли Миноуг
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6
martin_BG
Това е линка към всички UHQ сканове:
http://www.megaupload.com/?d=UFYYARAR

...и няколко снимки в намалена резолюция:

Wild~Rose
Fever sure has got me good...

Божкеееееее!!!! Мисля, че ще почина, тия снимки ме просълзиха!!!

martin_BG
Here are of a few of the best I took the 2nd night in Oakland.

martin_BG

BobbyMoon-SayHey
valiamj
Как може да изглежда винаги толкова добре! ohh.jpg
SCARY
СЪС СПУСНАТА КОСА Е ... ohh.jpg

САМО НЕ РАЗБРАХ , ТЕЗИ UHQ СКАНОВЕ СА ОТ ???? НОВИЯТ ТУРБУК ???
martin_BG
QUOTE(SCARY @ Oct 3 2009, 08:48 PM) *
СЪС СПУСНАТА КОСА Е ... ohh.jpg

САМО НЕ РАЗБРАХ , ТЕЗИ UHQ СКАНОВЕ СА ОТ ???? НОВИЯТ ТУРБУК ???

дам,
а иначе избрах няколко, намалих ги и ги качих директно за добиване на представа tumbsupm.jpg
SCARY
СЯКАШ ИСКАМ ТАЗИ ПРЕДСТАВА ДА Я ДЪРЖА В РЪЦЕТЕ СИ biggrin.gif
martin_BG
Las Vegas HQs p.1:

blink.jpg
martin_BG
QUOTE(SCARY @ Oct 3 2009, 09:26 PM) *

реалната /Кайли/ или картонената /календара/? hihi.jpg
martin_BG
Las Vegas HQs p.2:

ohh.jpg
martin_BG
Las Vegas HQs p.3:

tumbsupm.jpg
djmjj
Марти, благодаря за сетлиста. А относно турбука, смятай че го имаш и стискай палци да е с автограф wink.gif
martin_BG
QUOTE(djmjj @ Oct 5 2009, 02:13 AM) *
Марти, благодаря за сетлиста. А относно турбука, смятай че го имаш и стискай палци да е с автограф wink.gif

много бих ти бил благодарен ако успееш да вземеш един турбук и за мен blink.jpg , а иначе.....ето какво излезе буквално преди броени минути и не знам дали е хубаво за теб duh1.jpg :
QUOTE(KYLIE.COM)
LAST MINUTE CHANGE OF VENUE FOR CHICAGO DATE OCTOBER 7TH!

Kylie's first ever show in Chicago this Wednesday October 7th is being moved at the last minute to the UIC Pavilion (University of Illinois at Chicago: 525 S Racine Ave., Chicago, IL 60607-3303)!

The Spectacular, originally scheduled to be staged at the Congress Theatre, sold out months ago but the sheer scale of the production just won't fit into the Congress, necessitating the upgrade.

The promoters apologize to any fans inconvenienced by this last minute change. The good news is that UIC Pavilion will showcase Kylie better. The downtown venue is more accessible for most fans and the move has created a release of additional tickets for those previously unable to get their order filled!

All tickets purchased for the Congress Theatre show will be honored at UIC Pavilion. Newly opened tickets will be available at Ticketmaster.com and all Ticketmaster outlets beginning today, Sunday, October 4, 2009, at 3p.m. CDT. Tickets will also be available at UIC Pavilion Box Office, on the day of show only, beginning at 6 p.m.

Kylie's debut US concert spectacular has garnered some fantastic reviews...

This was easily the best show I've seen in Oakland, and may be the best for some time. Kylie Minogue is a great performer, and the entire show is so much bigger than the room, it can blow away anyone who might come into contact with it. I'm glad to have been there, ... go for it. You won't be disappointed. SPINNING PLATTERS - Thursday 1st October 2009

It's impossible to describe the full spectacle of the Kylie experience...The fact that she fit it all into a relatively intimate venue was a marvel unto itself. The show seemed to have been designed to be visible from the moon...it was one thrill after another, especially for the fans who had waited so long for this moment... SAN FRANCISCO CHRONICLE - Friday October 2, 2009

.. fabulous. .. a live singing spectacular .. this is her best tour ever, .. Amazi ng!! PEREZ HILTON - Friday 2nd October 2009

Minogue's spectacle never relented once. .. (she) radiates a bliss that can't be bought. . 22 years is a long time (to wait) to catch a glimpse of perfection!! ROLLINGSTONE.com - Thursday 1st October 2009

"Kylie, Kylie, Kylie!" shrieked the ecstatic crowd .. Kylie awes her fans with her energy and hot dance moves... SAN FRANCISCO BAY GUARDIAN - Thursday 1st October 2009

Further information may be available online at www.kylie.com, www.ticketmaster.com, and www.billsilvaentertainment.com/kylie.

http://kylie.com/news/1767386

тук можеш да прочетеш допълнително за концертите...
http://en.wikipedia.org/wiki/For_You,_For_Me_Tour WikiPedia WEBPAGE
http://www.billsilvaentertainment.com/kylie/ - OFFICIAL WEBPAGE
martin_BG
Got To Be Certain Acapella

Confide In Me

blink.jpg
djmjj
Да, за съжаление и аз го видях и много се разстроих. Хич не е добре за мен, за съжаление значи че нама да мога да се срещна с нея. А вчера беше говорено лично със собственика на самата зала за мен ... и даже си кроях планове как ще я накарам да запише послание за феновете от ММ ...

:crying_anim02: :crying_anim02: :crying_anim02: :crying_anim02: :crying_anim02::crying_anim02:

Това не ми пречи да ти взема турбук, ако искаш ...
martin_BG
QUOTE(djmjj @ Oct 5 2009, 06:39 AM) *
Да, за съжаление и аз го видях и много се разстроих. Хич не е добре за мен, за съжаление значи че нама да мога да се срещна с нея. А вчера беше говорено лично със собственика на самата зала за мен ... и даже си кроях планове как ще я накарам да запише послание за феновете от ММ ...

crying_anim02.gif crying_anim02.gif crying_anim02.gif crying_anim02.gif crying_anim02.gifcrying_anim02.gif

Това не ми пречи да ти взема турбук, ако искаш ...

ох, много гадно, а този собственик не познава ли другите? duh1.jpg .... иначе за турбука - вземи ако не е проблем blink.jpg
damita
Eeeeeeeee, как е възможно?!?!?!?!?! icon_mj3.jpg Нищо, Ди, това не значи, че е невъзможно да се срещнеш с нея. Да, доста по-трудно, но аз продължавам да стискам палци!
djmjj
Да, представяш ли си, и аз това си мислех, как е възможно. Новата "зала" - нямам никаква представа дори от нея. Чичко гугъл ми каза къде е, не съм била там и не знам дори къде са задните входове и т.н., а и досега съм чувала само за боксьорски мачове и кеч да е имало там ... Нищо де, той и Робин онзи ден беше в зала в която отивах за пръв път, но се добрах до снимка и автограф, но той е лесен. За Кайли си мисля, че май е по-добре да отида преди това. В сряда няма да съм на работа цял ден. Така че Марти помагай - имаш ли някаква представа колко часа по-рано тя ходи за репетиции/саундчек. Стига да е хубаво времето отивам ако трябва и от сутринта там!
SCARY
QUOTE(martin_BG @ Oct 4 2009, 05:27 PM) *
QUOTE(SCARY @ Oct 3 2009, 09:26 PM) *

реалната /Кайли/ или картонената /календара/? hihi.jpg

НЕ СЪМ ОТ СКРОМНИТЕ ...

И ДВЕТЕ !!!! smile.gif
SCARY
QUOTE(djmjj @ Oct 5 2009, 11:31 AM) *
Да, представяш ли си, и аз това си мислех, как е възможно. Новата "зала" - нямам никаква представа дори от нея. Чичко гугъл ми каза къде е, не съм била там и не знам дори къде са задните входове и т.н., а и досега съм чувала само за боксьорски мачове и кеч да е имало там ... Нищо де, той и Робин онзи ден беше в зала в която отивах за пръв път, но се добрах до снимка и автограф, но той е лесен. За Кайли си мисля, че май е по-добре да отида преди това. В сряда няма да съм на работа цял ден. Така че Марти помагай - имаш ли някаква представа колко часа по-рано тя ходи за репетиции/саундчек. Стига да е хубаво времето отивам ако трябва и от сутринта там!

ЗАЩО ЛИ ИМАМ 1000% СИГУРНОСТ ,ЧЕ ЩЕ Я ВИДИШ ТАКА , КАКТО БЕШЕ НАМИСЛЕНО , НЕЗАВИСИМО ОТ ПРОМЕНЕНИТЕ ОБСТОЯТЕЛСТВА smile.gif
martin_BG
Las vegas:

Just a summary...it was my first time seeing Kylie and it was possibly the most amazing experience of my life. We waited in line from around noon...met some great new Kylie fan friends...and were lucky enough to make it to the front row on the floor, right up against the guard rail. In such a small venue it felt like I could have reached out and touched her! She did a wonderful job of making eye contact with the crowd (I counted at least 4 times for myself).

Goodness she's 10X more beautiful in person!!! I'm embarrassed to admit that I hardly remember the first song because I was so hysterical (crying, jumping around, screaming...I just couldn't believe I was seeing her in real life). I only wish I could have heard her sing better over the sound of others singing along. None the less, every minute was breathtaking. Can't wait to see her in Toronto!! That's all I have to share for now. I'm still numb from the experience.

(On a side note...the infamous Andrea was there (duh, I know). I've read all the nasty things about her but now I know for myself just how true they are. She is definitely rotten! Complaining that she was second in line...spreading LIES to people behind her in line about ganging up on other concert-goers. Telling American fans she didn't give a sh*t about it finally being our turn to see her. I needn't worry whether the things people say about her are legitimate, I've seen it for myself now! Boo on her!)

K, happy note now...I took vids too, I'll share those when I get the chance...
Enjoy the pics!

martin_BG

martin_BG

martin_BG

blink.jpg
martin_BG
от друг фен:

http://i265.photobucket.com/albums/ii216/d...as/IMG_4278.jpg
martin_BG

martin_BG

martin_BG

малко са малко ама... hihi.jpg
In Vitro
Колко много (голи) мъже! hihihiaiaia.jpg
Wild~Rose
От ей тази част винаги стават най-яките снимки, включително,когато беше и с червеното такова. biggrin.gif

Мисля, че вече си имам най-любима и най-нелюбима част и от това турне. hihi.jpg
martin_BG

martin_BG

blink.jpg
martin_BG

martin_BG

blink.jpg
martin_BG
After party в Чикаго:
1.

martin_BG
ohh.jpg
ohh.jpg

blink.jpg
martin_BG
martin_BG

tumbsupm.jpg
Wild~Rose
Оххх! Много клип, много нещо. hihi.jpg Започнах да изоставам, ама ще си ги оставя за утре.

А тия танцьорчета почнаха във всяко видео да се лигавят и вече усещам леко дразнение. heh.jpg hihi.jpg
martin_BG
QUOTE(Wild~Rose @ Oct 5 2009, 11:51 PM) *
Оххх! Много клип, много нещо. hihi.jpg Започнах да изоставам, ама ще си ги оставя за утре.

А тия танцьорчета почнаха във всяко видео да се лигавят и вече усещам леко дразнение. heh.jpg hihi.jpg

и аз....добротата на Кайли ги е разпуснала тотално и вече направо злоупотребяват. колкото и да ни се иска да е мила, понякога искам да я виждам и по - усойна власт-имаща hihi.jpg
Wild~Rose
Важното е, че Marco Da Sliva е скромен. ihihi.jpg

Изгледах и изслушах Better Than Today два пъти, а си обещах, че ще си я пазя. Никакъв самоконтрол! rolleyes.gif
vladito
QUOTE(martin_BG @ Oct 5 2009, 04:29 PM) *

На тази снимка адски много напомня на изпълнението с Джъстин от преди няколко години.
martin_BG
Touring Kylie Minogue can't get you fans out of her head
Kylie Minogue has never toured the USA before. But if her hundreds of concerts abroad are any indication, American audiences are in for a party.

"It's such a pleasure for me to look out and see (the diversity of) a couple drag queens down front, three generations of women together, couples kissing — it's just amazing," says Minogue, 41.

Her North American tour kicked off last week in San Francisco and then traveled to Oakland and Las Vegas. Her remaining stops include Los Angeles, Chicago and Toronto before finishing up Oct. 13 in New York.

U.S. audiences know the Aussie singer from 1988's inescapable remake of The Loco-Motion and 2002's club hits Can't Get You Out of My Head and Love at First Sight. But overseas, Minogue is a pop sensation with a 20-year career that includes 40 million albums sold, eight sold-out world tours and dozens of hit singles.

Still, she hasn't forgotten her U.S. fans: Her tour is hitting cities where she'll have the most welcoming reception.

"I'm definitely going where I've had a loyal following since the beginning," Minogue says. "It's common knowledge I have a big gay audience, which is incredible."

Bringing a tour to those fans was not "really a viable thing (in the past), particularly financially," Minogue says. And "it still isn't." Her tour doesn't coincide with an album release, only a "desire to share my show with my audience," she says.

"I've never sat in so many budget meetings in my life" to plan a tour, Minogue says. "It's been difficult, lots of heated discussion and e-mail going around. But my crew is amazing, and everyone has put in extra hard work to make it happen."

Working through adversity is nothing new to Minogue, who was diagnosed with breast cancer in 2005. She had surgery and chemotherapy, was declared in remission in early 2006 and was back on stage later that year.

"Even if some things remain the same, like my love for what I do, I view it from a slightly different perspective now," Minogue says. "I've kind of found a harmony between work and personal time."

Part of being in the public eye, she says, is the "added element of a gray area" between her work and her life. She's dating model Andres Velencoso, 31, which has sparked engagement rumors in the tabloids.

Finding a balance is easier in the USA, she says.

"I can keep a much lower profile, which is enjoyable," Minogue says. "And then if someone's looking at me, I'm like, 'Why are they staring at me? What's wrong? Have I got something on my face?' "

Although Minogue doesn't want to "spoil any surprises" about the tour's set list and other details, she is eager to talk about what she'll be wearing: costumes designed by Jean Paul Gaultier and Alexander McQueen.

Her concerts are known for glam outfits, and her shows in the USA involve seven costume changes.

She looks forward to seeing some costumes in the audience, too, as her fans tend to dress up.

"I've had lots dressed as versions of me," Minogue says. "I've had flight attendants, robots, showgirls, all of them — from 3-year-olds up."

http://www.usatoday.com/life/music/news/20...e-minogue_N.htm
martin_BG
Kylie Minogue proves big hit in LA

Mon Oct 5 2009 17:09:25

Australian pop star Kylie Minogue performed in Los Angeles on Sunday night as part of her first-ever American tour.

The sell-out show at the Hollywood Bowl saw Minogue adorned in feathers and lowered onto the stage on top of a giant metallic skull.

Fans were enthusiastic about the two-hour, fast-paced performance that included her crowd-pleaser Can't get You Out of My Head, her 2001 club hit.

"The energy is so incredible. Everyone's dancing the whole time", said concertgoer Billy Folchetti. "Her outfits were incredible. It was absolutely an all-around fabulous show."

The 41-year-old Grammy Award-winning artist is performing in the United States for the first time in a music career which has spanned more than two decades.

Minogue performed outside of San Francisco and in Las Vegas before coming to LA. Next will be stops in Chicago, New York and Toronto.

The six-stop run is said to be an effort to test the waters in the US.

If deemed to be successful, promoters say Minogue may be back for a longer tour.

http://news.itn.co.uk/2ad48ef63c284ed4198066930e7f4cfe.html
martin_BG
Hollywood Bowl:

Perez Hilton (2nd time I was front row again with him)
martin_BG
Hollywood Bowl
p.1

martin_BG
p.2

martin_BG
p.3

martin_BG
p.4

blink.jpg
Това е съкратената версия на нашия форум. За да видите пълната версия, с повече информация, моля чукнете тук.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.