Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Leaving Neverland
Мадона & Майкъл форуми > Майкъл Джаксън > Майкъл Джаксън
Страници: 1, 2, 3
damita
Може би е стигнало до вас, че на филмовия фестивал Sundance ще бъде прожектиран документален филм, в който се разказва гледната точка на двама души, които обвиняват Майкъл в сексуално посегателство от преди трийсетина години. Единият е Уейд Робсън, който беше сред най-ревностните негови защитници и дори беше сред свидетелите на защитата по време на делото, когато твърдеше, че Майкъл никога не го е докосвал. Припомням, че няколко години след смъртта му изведнъж си спомни, че всъщност това не е така. И сега взели, че направили филм. Явно след като делото, което се опита да заведе за финансово обезщетение изобщо не сполучи, е решил да направи пари от филм... Колкото и да опитвам да бъда безпристрастна, много ми е трудно да повярвам на човек, който години наред твърдеше, че нищо подобно не се е случило и тези "спомени" не се отключиха точно когато всички говориха за това, че Майкъл е педофил, ами години по-късно, след смъртта му и в период, в който Уейд Робсън вече не беше популярният хореограф от миналото...

What to do About the Documentary “Leaving Neverland”
Mr.Killer
Да, четох в Билборд. Толкова е удобно да се изкарат едни пари на гърба на някой, който не е тук, за да се защити...
nik
...след като ти си го защитавал с години. raspa.gif
nik
Много интересен разказ.
damita
Съвсем обяснимо, въпреки усилията на MJ Estate, документалният филм ще бъде излъчен по HBO и Channel 4 в началото на март. В момента Taj, племенник на Майкъл, започва работа по документална поредица, в която да се изложи позицията, която не е засегната в Leaving Neverland и която медиите години наред избягваха и продължават да избягват. А от вчера е туитът на племенница на Майкъл, която е имала връзка с Уейд в продължение на 7 години:
https://mobile.twitter.com/bjackson82/statu...84?s=21
Mr.Killer
Покрай лайняният опит на тези помияри да изкарат малко лесни пари, медиите извадиха купища лайна от долапа за "хищния педофил Джако". Много е удобно на "умряло куче нож да вадиш"...

А тези двамата помияри защо нямат работа и не изкарват пари!? m_ugh.png

Твърде травмирани са 30 години след като са били изнасилени, за да работят ли!? m_ugh.png

Добре. raspa.gif
damita
Феновете правят каквото могат да защитят един мъртвец, който няма тази възможност... sad02.gif Това е проектът, за който събираха финансиране и доколкото разбирам, следващите няколко седмици ще се осъществи в Лондон.

Dorian
Доста е гнусно да правят това сега... ако наистина са измислици. Ако обаче е изнасилил невинно дете - малко му е това и за мен лично няма значение дали е умрял или не. Но не съм навътре в историята и не знам фактите.
damita
Е, разбира се, че ако е изнасилил дете няма значение дали е умрял. Но говорим за човек, който беше оправдан по всички обвинения след няколко години мъчително дело, заведено от майката на едно от децата, които са го познавали. А в този конкретен случай, и двамата обвинители като завършени възрастни индивиди, са свидетелствали под клетва на въпросното дело, че никога нищо такова не се е случвало. На мен ми е трудно да разбера как изведнъж 10 години по-късно по едно и също време осъзнават, че всъщност ги е насилвал. Опитват се да заведат дело за парично обезщетение, което да получат от назначените да управляват финансите на Майкъл, но в съда решават, че исканията са им неоснователни и се стига до това сега да реализират този документален филм. Не мога да не повдигна вежди невярващо, съжалявам.
Ще вметна също и че FBI 10 години са водили разследване срещу Майкъл. И не са намерили нищо.
За съжаление истината е такава, каквато човек възприеме за себе си, защото при подобни обвинения всеки може да си каже каквото си пожелае.
Dorian
Колко общо деца твърдят, че са изнасилени от него? Едно, две, три? Мисълта ми е, че все от някъде е тръгнало - срещу други изпълнители няма подобни дела.

В съда може да не са представили достатъчно доказателства, но не е много трудно милионер да си покрие следите и от по-тежки престъпления. Просто се опитвам да видя от другата гледна точка - ако си дете и това ти се случи, може доста дълбоко в себе си да заключиш този спомен и от страх/срам да не кажеш нищо в съда. Едва след време може да набереш смелост да се изправиш пред демоните си. Леко ми намирисва цялата работа, но както казах, не съм на ясно с фактите, за да имам мнение по въпроса, просто предположения на пръв поглед.
damita
Аз разбирам логиката ти и вероятно ако не беше Майкъл човекът, щях да имам своите убеждения, че това вероятно се е случвало. Но като си преживявал активно и си се информирал непрестанно за фактите около обвиненията, по някакъв начин имаш своята позиция за невинността му.
Nixter
Според мен Майкъл просто много е обичал децата, но не по сексуален начин. А някои хора в даден момент са решили да злоупотребят с това и да изкривят фактите в своя полза, за да вземат пари.
damita
Скоро ще е готов сайтът, в който ще са събрани факти, които защитават позицията, че е невинен. Който иска ще може да се запознае с тях. Но така или иначе, такива твърдения много трудно се оборват. Особено пък 30 години по-късно, когато обвиненият е умрял.
nik
Цитат(Nixter @ Feb 15 2019, 04:10 PM) *
Според мен Майкъл просто много е обичал децата, но не по сексуален начин. А някои хора в даден момент са решили да злоупотребят с това и да изкривят фактите в своя полза, за да вземат пари.

И аз така смятам.
nik
Трейлър

Има четири пъти повече дислайка, отколкото харесвания. Коментарите са унищожителни.
ДЖОКОНДАТА
Боза с косми.
Mr.Killer
Цитат(nik @ Feb 21 2019, 10:40 PM) *
Трейлър

Има четири пъти повече дислайка, отколкото харесвания. Коментарите са унищожителни.

Дислайкнах ги. Изхрачих им се на селския трейлър. Доволен съм.

пп: Трейлърът е тооолкова смотан...
ДЖОКОНДАТА
Цитат(Mr.Killer @ Feb 21 2019, 11:57 PM) *
Цитат(nik @ Feb 21 2019, 10:40 PM) *
Трейлър

Дислайкнах ги. Изхрачих им се на селския трейлър. Доволен съм.

пп: Трейлърът е тооолкова смотан...

отврат е.
damita
Изненадана съм, че реакцията към трейлъра е толкова подчертано негативна. Дано не идва само и единствено от фенове.
Dorian
Днес чух по радиото, че "роднини" щели да съдят HBO за милиони, ако излъчат филма. Имали предварителна уговорка (WTF?!?), че нямало да очернят името на Майкъл и явно са го нарушили.
Mr.Killer
Естейтът е завел дело срещу HBO за уронване на престижа, позовавайки се на клауза в договор, който навремето са сключвали с Майкъл за излъчване на негов концерт и в който изрично се посочва че нямат право да мятат лайна по него по какъвто и да е начин. Става интересно.
Mr.Killer
Циркът става все по-грозен...

https://www.billboard.com/articles/columns/...8HfZjaENglKn870
zozilina
Преди малко и в "Преди обед" коментираха. Историята от преди години започва да се повтаря и общественото мнение отново се настройва против Майкъл... Жалка и отвратителна история! Интересно ми е Thomas Mesereau казал ли е нещо по въпроса.
damita
Често казано, не знам какво може да се направи сега, когато го няма. За съжаление, в този момент ако има хора, които са се колебаели в мнението си дали това се е случвало, по-скоро ще останат с впечатлението, че е бил педофил. И няма никакво значение какво ще каже който и да е в негова защита...
Dorian
За съжаление е така - в момента е "моята дума срещу неговата"...само където "неговата" вече не съществува. Цялото нещо е супер безсмислено в момента - има само 2 варианта:

1. Отмъщение, ако се е случило наистина.
2. Жажда за внимание, реклама и пари.
nik
Явно е второто, предвид че го защитаваха докато е жив. Под клетва. Няколко пъти.
Nixter
Не мога да повярвам... duh1.jpg
damita
Очакваше се... Любопитно ми е докъде ще стигне ефектът.
Salida
girl_cry.gif

Не искам да съм на тази планета вече.
nik
Цитат(damita @ Mar 6 2019, 11:02 AM) *

Ще мине и ще замине. Искрено се надявам тия двамцата да бъдат осъдени за клевета, уронване на престиж и лъжесвидетелство.
Scorpio
Цитат(nik @ Mar 6 2019, 11:19 AM) *
Цитат(damita @ Mar 6 2019, 11:02 AM) *

Ще мине и ще замине. Искрено се надявам тия двамцата да бъдат осъдени за клевета, уронване на престиж и лъжесвидетелство.

False accusers are praised nowadays. Беше въпрос на време да се върнат на темата за Майкъл.
damita
В странни времена живеем.
Scorpio
Цитат(damita @ Mar 6 2019, 12:14 PM) *
В странни времена живеем.

Абсолютно.
Scorpio
Това с изтеглянето на музиката му от радиостанции е просто жестоко гадно...
Nixter
Това е много показателно за нивото на хората...
Mr.Killer
Толкова жалко... Не можаха да посегнат на парите му. Сега посягат на legacy-то му... Думи нямам.
Вече започвам да се чудя дали цялата цел на задачата с този филм не е манипулация на общественото мнение, която да доведе до нов процес и обрат на отхвърлените искове на тези лайнари...
damita
И аз си го помислих.
damita
ДЖОКОНДАТА
Тоз не ми се вижда много редовен.
Scorpio
Режисьорът определено не е в час. Лошото е, че в този политически климат, обвиненията срещу Майкъл няма да бъдат контрирани.
Много грозна история.
nik
What You Should Know About the New Michael Jackson Documentary

Малко разум в медийното блато...
Scorpio
Леле, много от онлайн приятелите ми от Америка са all over this documentary, и са напълно съгласни с обвиненията....
А си казал нещо, а са те обвинили, че си Rape apologist..... Не мога да повярвам.
Scorpio
lordm
Написах това профила си във Фейсбук

Парите на са всичко!

Това е нещото което аз, както всеки един родител, искаме децата ни да научат в живота и да се стремят към духовни ценности.
И на мен понякога ми се иска да вярвам в този слоган.

Дали обаче той е верен или не!?
Как да обясниш на дете, когато иска да му купиш нещо за ядене или играчка и нямаш парите, че нещата не опират до пари!?
Как, като пораснат децата и станат тинейджъри и искат маратонки, дрехи, телефони и какво ли не, да обасниш пак, че нещата опират до пари.

Днешният свят е така объркан, че в един момент пак всичко опира до пари.

Едва ли има някой който не е чул за документалния филм и обвиненията към Майкъл Джаксън, който не е сред нас близо 10 години.

Каква може да е причината някои негов бивши приятели сега да излеят такава помия.

Някои от вас биха си помислили, че нещата които се казват или пишат са верни. Няма да засягаме тази тема, интересното е да засегнем каква е причината за обвиненията и докажем тезата ми.

След смърта на Майкъл Джаксън единия от обвинителите е написал

"Michael Jackson changed the world and, more personally, my life forever. He is the reason I dance, the reason I make music, and one of the main reasons I believe in the pure goodness of humankind. He has been a close friend of mine for 20 years. His music, his movement, his personal words of inspiration and encouragement and his unconditional love will live inside of me forever. I will miss him immeasurably, but I know that he is now at peace and enchanting the heavens with a melody and a moonwalk."

Няколко години по-късно той завежда дело срещу естейта на Майкъл Джаксън за 1.5 милиярда долара.
Да Милиарда, не милиона.

Направо невероятно. Дори някой да му е вкарвал нещо по дупките, да искаш 1.5 Милиарда, то дупката ти трябва да е не злато, не платина ами диамантена.
От сякъде е ясно, че някой прави всичко за пари. Деми Мур във филма неприлично предложение се нави да легне с Роберт Редфорд за 1 милион.. тук говорим за 1.5 милиарда.

Делото бе отхвърлено и сега се търси популярност и пак пари.

Няма значение кой какъв е бил, и че някой се е клел в съд, че нищо е не се е случвало... За пари хората са готови на всичко.
Като се почне от Юда предал Христос и се стигне до днешно време.

Иска ми се парите наистина да не са всичко, но днешното време все повече доказва обратното!

https://www.forbes.com/sites/joevogel/2019/...m0#2cb2e70c640f
lordm
Кой бе сайта в който са всички факти че направен от фенове!?
Живак
BBC Radio 2 have apparently dropped Michael Jackson songs from its playlists ahead of the release of Channel 4 documentary Leaving Neverland, which details new child sex abuse claims.

According to The Times, BBC Radio 2 appears to have quietly dropped Jackson's music from its playlists and that a decision was made last week to not play any of his songs on the station.

The BBC said: “We consider each piece of music on its own merits and decisions what we play on different network are always made with relevant audiences and context in mind.”
girl_cry.gif
damita
Изключително изненадана съм от коментарите под споделени статии във Фейсбук на български издания. 98 % подкрепят Майкъл. От два дни насам Площад Славейков, които претендират, че са зона, лишена от чалга, но явно не лишена от жълтении, не спират да пускат статии за филма и да отварят дискусии с намек за тяхното мнение, че Майкъл е бил педофил. Последно питаха дали читателите смятат, че музиката му трябва да бъде забранена. Наслаждавам се на коментарите с пуканки в ръце.
lordm
Гледам първата част на филма в момента.
Чудих се дали да я гледам филма или не.
Реших се да го гледам, не съжалявам вифах доста нови снимки и видеоклипове с Майкъл.
Ако никога не знаех, че Майкълк е оправдан в няколко дела за подоббни обяинения, ако никога не знаех и че Уеин е искал 1.5 милиарда щях да повярвам на всичко.
Филма е много добре направен, двамата са много добри, направо ОСкар може да получат.
Обаче честно ми трявбат 3 дни и може и по одбри разкази и истории да измисля и разкажа.

Защо не се подложат на детектор на лъжата!?

Експлоататори на някой който може отново да им осигури пари и по добър живот...
Това е съкратената версия на нашия форум. За да видите пълната версия, с повече информация, моля чукнете тук.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.