IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране )

2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Българско кино, таралежи, двойници и... мостове
damita
публикуване Jun 30 2007, 12:14 AM
Коментар #1

B-girl

Група: Root Admin
От: Варна/София
Потребител: 3

Вярно е, че тук са се създавали страхотни чекии, предимно за творчески онанизъм на автора, но имаме и чудни класики.
Детските филмчета от онова време са ми много любими. На първо място "Войната на таралежите". "Куче в чекмедже" и детето в главната роля са супер! "Уроци по никое време" - жестоко!
Иначе обичам "Господин за един ден", "Опасен чар" ("...Куче-касичка, зарче-касичка..." - хихих), "Топло" ("...Голям човек е дакелът!..." - хахаха), "Козият рог" в оригинал, "Време разделно", а от по-новите - "Писмо до Америка", "Откраднати очи"... Сто процента забравям някои. Сигурно вие ще ми ги припомните. smile.gif

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Гост_darko2000_*
публикуване Jun 30 2007, 12:19 AM
Коментар #2

Guests

Васко Да Гама от село Рупча-обожавам го mjcrossed.jpg
"Войната на таралежите" също..ти си изброила най-хубавите..."Да обичаш на инат"-него на кино ходех да го гледам почти всеки ден-мног ми харесва mjcrossed.jpg

+Quote Post
damita
публикуване Jun 30 2007, 12:20 AM
Коментар #3

B-girl

А виждате ли светлина в тунела за нашето кино? duh1.jpg

--------------------

+Quote Post
Гост_darko2000_*
публикуване Jun 30 2007, 12:56 AM
Коментар #4

Guests

Последните години нищо.Не зная защо така западна,но огромни бълвочи и копирания на сюжети от чужди продукции-"Той и Тя","Морска сол" и т.н.н-между другото Пенко-/момчето което играе в "Морска сол " е доста кадърен в театъра-играе във Варненският smile.gif

+Quote Post
Janet
публикуване Jun 30 2007, 01:02 AM
Коментар #5

the walking dead

Група: M&M фен
Потребител: 26

Любимите ми комедии са "Двойникът" и "От нищо нещо".hihi.jpg

Известен столичен журналист отива на гости на своя съученик Панчо в провинцията. Панчо е отишъл в града и съпругата му трябва сама да посрещне госта. Под любопитните погледи на съседите двамата очакват домакина пред трапезата. Неловкостта между тях се засилва. Как ще спят под един покрив? Какво ще кажат хората? Умореният гост е готов да преспи в плевнята. През нощта изплашен от биволицата, журналистът пада в изкопа за кладенец. На разсъмване стопанката го открива и в желанието си да му помогне също пада в дупката. Когато Панчо си идва и намира приятеля и жена си в ямата, той е потресен. Разяждан от ревност, той е готов да пренебрегне приятелството с което се е гордял. Панчо не може да повярва, че кротката биволица е изяла пижамата на приятеля му и той от уплаха е паднал в ямата. Затова решава да я заколи, за да открие в стомаха й доказателството за неопетнената семейна чест. Селото се готви за пир... Журналистът, проклинайки се за главоболията, които е създал се измъква през прозореца.

Какво ревю! hihi.jpg

--------------------

+Quote Post
tokicha
публикуване Jun 30 2007, 01:04 AM
Коментар #6

вманиачен ентусиаст

От: Sofia city
Потребител: 5

аз съм много необразован филмово duh1.jpg ! Гледам все американските полумалоумни екшъни и почти нищо българско sad.gif
Гледал съм само Козият рог и Чичовци! Гледах преди време и един много забавен филм, но не си спомням как се казваше! Знам, че ставаше въпрос за един българин, който си беше купил мерцедес и го караше из цялата страна и хората се впечатляваха...най-накрая нещо се случи - катастрофира ли, блъснаха му мерцедеса...абе нещо беше станало гадно hihi.jpg

--------------------

+Quote Post
Dextre
публикуване Jun 30 2007, 01:53 AM
Коментар #7

кекси

Потребител: 225

Цитат(damita @ Jun 30 2007, 01:20 AM) [snapback]131043[/snapback]

виждам светлина, но тя е от приближаващото се насреща американско кино smile.gif)) в българия се правят малко филми, поради което режисьорите искат да кажат всичко, което имат да казват, в една продукция. получава се нещо като баклава с пръжки и фиде. публиката не харесва буламача и писка, че режисьорите са некадърни. режисьорите пък смятат, че са недоразбрани и пискат, че публиката е проста.

--------------------

+Quote Post
nik
публикуване Jun 30 2007, 10:25 AM
Коментар #8

М-аниак

От: Sofia
Потребител: 13

Любимият ми български филм е "Време разделно"... Абсолютен шедьовър!

--------------------

+Quote Post
Гост_boytoyb_*
публикуване Jun 30 2007, 11:24 AM
Коментар #9

Guests

последния БГ филм който гледах и ми хареса беше "Откраднати очи","Мила от Марс"....не знам кво толкова му харесаха....

+Quote Post
soulladder
публикуване Jun 30 2007, 12:16 PM
Коментар #10

TEN

Потребител: 197

Време разделно
Хан Аспарух
Топло
А сега накъде?

Войната на таралежите
Рицарят на бялата дама
Горе на черешата

--------------------

+Quote Post
Dextre
публикуване Jun 30 2007, 12:23 PM
Коментар #11

кекси

Цитат(boytoyb @ Jun 30 2007, 12:24 PM) [snapback]131228[/snapback]

последния БГ филм който гледах и ми хареса беше "Откраднати очи","Мила от Марс"....не знам кво толкова му харесаха....

е какво му харесаха... курвенското излъчване на весела казакова, мъжкарския вид на асен блатечки и мноо мудиерното звучиени. куул, баби, кууул.

--------------------

+Quote Post
Janet
публикуване Jun 30 2007, 12:33 PM
Коментар #12

the walking dead

Потребител: 26

"Време разделно" е сред най-силните филми, които съм гледала изобщо. Раздира ми сърцето. Чак не мога да го понеса...

--------------------

+Quote Post
damita
публикуване Jun 30 2007, 01:04 PM
Коментар #13

B-girl

Цитат(Dexter @ Jun 30 2007, 02:53 AM) [snapback]131147[/snapback]

Цитат(damita @ Jun 30 2007, 01:20 AM) [snapback]131043[/snapback]

виждам светлина, но тя е от приближаващото се насреща американско кино smile.gif)) в българия се правят малко филми, поради което режисьорите искат да кажат всичко, което имат да казват, в една продукция. получава се нещо като баклава с пръжки и фиде. публиката не харесва буламача и писка, че режисьорите са некадърни. режисьорите пък смятат, че са недоразбрани и пискат, че публиката е проста.

Съгласна съм. Но сякаш взеха да се финансират повече продукции в последните няколко години. То е ясно, че ако на година се правят два филма, не можем да очакваме да са шедьоври. За същото време в Америка излизат 578902375 броя. Нормално е поне 10-20 от тях да стават за гледане. smile.gif

--------------------

+Quote Post
beti88
публикуване Jun 30 2007, 01:12 PM
Коментар #14

.:М:.usic .:M:. aniac

От: dreamland
Потребител: 9

Цитат(janet28 @ Jun 30 2007, 01:33 PM) [snapback]131279[/snapback]

"Време разделно" е сред най-силните филми, които съм гледала изобщо. Раздира ми сърцето. Чак не мога да го понеса...

същото hihi.jpg smile.gif
Топло , Опасен чар , Войната на таралежите ...

+Quote Post
kimjackson
публикуване Jun 30 2007, 04:43 PM
Коментар #15

Джаксън АД

От: Spain
Потребител: 110

Най-много обичам "Козият рог" и "Време разделно"!От детските "Васко да Гама...."!Сещам се и за "Рицар без броня","Маргарит и Маргарита".......Колко ми липсват българските филми!Ама като си дойда ще си ги накупувам всичките,пък!Но не вярвам скоро да почнат да правят пак шедьоври...Може би за следващото поколение.......... rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
Dextre
публикуване Jun 30 2007, 11:55 PM
Коментар #16

кекси

Цитат(damita @ Jun 30 2007, 02:04 PM) [snapback]131315[/snapback]

Съгласна съм. Но сякаш взеха да се финансират повече продукции в последните няколко години. То е ясно, че ако на година се правят два филма, не можем да очакваме да са шедьоври. За същото време в Америка излизат 578902375 броя. Нормално е поне 10-20 от тях да стават за гледане. smile.gif

така е. по някакви относителни показатели брой филми/брой качествени филми може би ще минем американците (вечната мечта на българите). хубавата новина наистина е, че културата като цяло започва да се възражда. театрите са пълни, правят се повече филми, започва да се обръща внимание на българската книга. естествено положението е смешно в сравнение с културата, която сме приели за еталон, но все е нещо спрямо дереджето отпреди 3-4 години.
това, което на мен ми липсва е критиката. в българия няма нито едно (или поне в момента не се сещам) истинско критично издание (било то електронно, списание, вестник или каквото и да е). има разни карета и колонки по вестници и списания, разни предавания, излъчвани в нечовешки часове, разни повеи на критика, писани от студенти-филолози или любители-музиканти, но нищо сериозно като примерно един билборд или рецензиите на ню йорк таймс.

--------------------

+Quote Post
sanvean
публикуване Jul 1 2007, 06:22 PM
Коментар #17

madonnabitches do it better

От: Bitchland
Потребител: 25

ЛЮБИМИЯТ МИ БГ ФИЛМ Е "КОЗИЯТ РОГ",ПРОСТО НЯМА ТОЛКОВА СИЛЕМ ФИЛМ,НАЛИ....
"ЧЕРВЕНИЯТ ОБУВКИ НА НЕЗНАЙНИЯТ ВОЙН"
"ПИСМО ДО АМЕРИКА"
"ВАГНЕР" - БГ ОТГОВОРА НА "UNDERGROUND"
"ЗАБРАНЕНО ЗА ВЪЗРАСТНИ"
"МАРГАРИТ И МАРГАРИТА"
А "ВРЕМЕ РАЗДЕЛНО" Е ТОЛКОВА СИЛЕН ЧЕ НЕ МОГА ДА ГО ГЛЕДАМ...

--------------------

+Quote Post
SoCalledChaos
публикуване Jul 1 2007, 06:47 PM
Коментар #18

NastyBoy

От: Belfast
Потребител: 4

A "Vchera"?

--------------------

Spinning my wheels around
I’m here, dodging bullets 'till you
Ear to the ground
I’m here, dodging bullets 'till you
...Stand where the others stand...

+Quote Post
soulladder
публикуване Jul 1 2007, 07:17 PM
Коментар #19

TEN

Потребител: 197

Бих дискутирала, но истината е, че изобщо не съм запозната с българското кино и почти нямам какво да кажа по въпроса. Дори филмите дето съм гледала отдавна са избледнели в паметта ми. Така че оставям дискусиите на вас.

--------------------

+Quote Post
damita
публикуване Jul 1 2007, 10:23 PM
Коментар #20

B-girl

О, разбира се, как съм пропуснала "Вчера"! Гледала съм го два пъти на кино и не пропускам, когато го дават по телевизията. Бунтарчетата ми те... smile.gif Много ми е любим директорът и липсата му на кариес. hihihiaiaia.jpg

--------------------

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 24th September 2019 - 11:17 AM