IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране )

16 страници V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
Спомени за Майкъл, в нашия живот
ZUZU
публикуване Jun 27 2009, 09:08 PM
Коментар #21

М-ченце
*

Група: M&M фен
Потребител: 743

22 год. го слушам обичам и мечтая сега немога да пиша спомени защото много ме боли и немога да свикна с мисълта че всеки ден влизайки във форума няма да има нищо празно празно празно....немога даго преживея и неискам даго повярвам и една несбъдната мечта неможах даго видя на нито един концерт ще ми липсва много усмивката къдриците дори и маската ще продължавам даго слушам досетния ми час никога няма даго забравя и той винаги ще живее в мен и винаги ще си мисля че пак се е скрил от света който го обиди и живее някъде там.....
Go to the top of the page

+Quote Post
Mr.Killer
публикуване Jun 27 2009, 09:29 PM
Коментар #22

I fight because I have to

От: София
Потребител: 62

Първите спомени... Никога няма да забравя обожанието, с което гледах клипа на "Black Or White" като дете... Струваше ми се невероятно. И касетата "Dangerous", кочто си купих тогава...

--------------------

+Quote Post
ДЖОКОНДАТА
публикуване Jun 27 2009, 09:37 PM
Коментар #23

CALL ME MADAME

От: Ада
Потребител: 605

Първата ми касетка EVER! Michael Jackson - BAD ... Бях ужасно малък тогава и мисля, че просто са ми продали нещо, което е модерно. Нямах формиран музикален вкус. Първоначално помислих, че са ме излъгали, защото чувах женски глас. Няма да ви описвам колко се влюбих в тази музика. В гласът му.
Няколко години след това, продължавах да си имам тази, същата касетка ... докато не дойде един прекрасен ден, в който я изпуснах в една решетка под един блок. Много съжалявах и бях тъжен, че е паднала и не мога да я стигна. Имах и касетката Dangerous ... бях полудял по обложката. Красота! Последният албум, който си купих беше History- един съученик ми го продаде за 8 000 лева /преди деноминацията/. О, и Invisible, разбира се smile.gif Whatever Happens...

--------------------

ВИСША КЛАСА

+Quote Post
valiamj
публикуване Jun 27 2009, 09:47 PM
Коментар #24

danger girl

Потребител: 141

И аз помня как си купих първата касетка на Майкъл, на която от слушане и се прецака лентата. Но това не е важно сега, важно е ,че така открих Майкъл , гласа му имаше нещо магнетично в него, в песните . Няма да забравя и Лунен пътешественик ,който тотално ме обсеби и ме направи фен за цял живот на този велик музикант Майкъл Джаксън!

--------------------

+Quote Post
kimjackson
публикуване Jun 27 2009, 09:57 PM
Коментар #25

Джаксън АД

От: Spain
Потребител: 110

Тия дни и аз все за началото се сещам...Но най-много си спомням очите му!За тях плача сега...Тяхната магия ми липсва! crying_anim.gif

--------------------

+Quote Post
moonwalker_girl
публикуване Jun 27 2009, 10:02 PM
Коментар #26

М-чище

Потребител: 90

И при мен е свързан с първата ми касетка - Invincible ... blush02.gif След това - отегчението на най-добрата ми приятелка, защото имах един период, в който говорех само за Майкъл, поне я научих, че той е единственият взел 8 награди Грами в една година и това е рекорд на Гинес, също недоумението на голяма част от съучениците ми как мога да го харесвам (само те си знаят колко губят от това, че никога не са го слушали/харесвали....) .

Ооо, и веднъж, когато сънувах, че Майкъл не искаше да ми даде автограф, защото знаеше, че всичките ми негови дискове са пиратски. Ужасно се чувствах след това... worried.gif

И естествено цялото вдъхновение, което винаги ми е давал! Пф, че аз си взех изпитите след 7-ми клас благодарение на Keep The Faith. blush02.gif Всеки ден я слушах преди да тръгна за училище...

Мноого исках да прочета "Лунна разходка" и след доста дълго търсене, с баща ми я намерихме на старо.
Продавача имаше и още една малка книжка за MJ. Баща ми ме пита:"Коя от двете да вземем?", а аз си мисля ужасена "Как така "Коя от двете..."?!?!?!?!? И двете разбира се!!!". Накрая ми ги взеха и двете за щастие.

Определено Michael беще този, който ме научи да влагам цялото си внимание и любов в нещата, които правя.
И преди знех, че трябва да пазим Земята, да не съдим хората по цвета на кожата им и т.н., но благодарение на него го разбрах наистина.

Много се радвам, че от рано започнах да го слушам и все още раста с неговата музика, той е прекрасен учител, надявам се и моите деца да израстват с него.

Love ya, Mike!

--------------------

+Quote Post
suffer_well
публикуване Jun 27 2009, 10:13 PM
Коментар #27

nebular

От: space
Потребител: 459

Фенството ми не е повече от 4 години, но това бяха най-щастливите ми години. Първото влюбване и тн.
Спомням си как с най-добрата ми приятелка гледахме Трилър и учехме танца, но в крайна сметка се отказахме. Днес съм повече от решен да го науча.

Спомням си как гледах с голямо нетърпение класациите топ 100 и топ не знам си колко за най-добри клипове и чаках до първото място, макар и да знаех, че там винаги ще е Майкъл.

Спомням си как имахме бал с костюми и аз естествено бях облечен като Майкъл. Колко хора искаха да се снимат с мен и ме караха да танцувам.

Спомням си моментите, в които учех негови танци и по цял ден стоях вкъщи и го гледах в интернет. Имаше период, в който дните ми бяха само Майкъл и никой друг. За това и се бях скарал с майка ми веднъж като ми беше казала, че съм слушал само него.

Спомням си как гледах турнетата му вечер и не можех да заспя след това.

Спомням си и как сутрин ставах с мисълта за него. Пусках си In the closet и правех стаята на нищо.

Спомням си как не можех да повярвам, че тоя човек ме разплаква на концерта на 30 годишнината (Can you feel it)
Въздействието, щастието, надеждата, оптимизма...

Спомените ми не са като вашите. Повечето от вас са го изживели по-пряко, ако мога така да кажа. Живели сте във времената, в които той е бил всичко. Днес не е точно така. Заради това, моето фенство беше, освен оценка на старата му музика, а и очакване на нова. Исках, много силно исках той да се завърне и да бъде обикнат и от днешните тинейджъри, както е било преди...
Това от части ще стане де. Макар и тъжна реалност, след смъртта си предполагам, че ще бъде наистина обикнат и от сегашните деца.

Между другото в стаята ми седи това от доста време:

Michael rules the world...

--------------------

+Quote Post
Dextre
публикуване Jun 27 2009, 11:15 PM
Коментар #28

кекси

Потребител: 225

аз съм от поколението, за което говориш, но точно заради това не можах да стана фен на майкъл. истерията беше колосална, толкова голяма, че тутакси реших всячески да й се противопоставя. спомням си съседката си стаси от 6 етаж (или беше 5-ти), която беше член (или може би председател) на фенклуба на майкъл в софия и която идваше у нас, за да звъни на бнт с музикални желания за поздрави. всъщност и до днес първа програма ми е длъжник с един майкъл-поздрав. чакам си го. (стаси, ако пишеш тук, дай знак).
спомням си как изчислявах, че ако всяко семейство е четиричленно (колко наивно), то според данните за продажбите на трилър, албумът трябва да го има във всеки един дом по света (или поне всеки цивилизован дом). записах си песента на касетка, от радиото, при това някъде чак 86-та година, защото си спомням, че беше записана на любимата ми компилация, в която перлата беше ламбада.
спомням си как обичах да подмятам разни шегички по негов адрес, за да дразня феновете му и как тайно толкова ми харесваха песните и клиповете му. особено денджъръс ерата. и как, когато излезе скрийм, се влюбих и в песента, и в клипа, и във визията на джанет, но имах нужда да ми казват как прилича на вещица, защото успехът беше непоносим.
спомням си как не спирах да слушам блъд он дъ денс флор, изпитвайки вина.

всъщност имах късмета да не бъда фен на майкъл, защото моето фенство е тежко - интересувам се от продажби, класации, имиджи и всички онези финтифлюшки, под които смисъла на музиката се губи. сега си давам сметка, че съм можел да слушам музиката на майкъл, без да се интересувам от рекордите и всичко останало. а и забраненият плод бил най-сладък, казват.

има космополитни личности, които се настаняват трайно в спомените и маркират живота ни, независимо дали го искаме, дали ги харесваме и дали им фенстваме.

не мога да спра да слушам гив ин ту ми. този път чувството не е вина.

--------------------

+Quote Post
nik
публикуване Jun 28 2009, 10:41 AM
Коментар #29

М-аниак

Група: Root Admin
От: Sofia
Потребител: 13

QUOTE(suffer_well @ Jun 27 2009, 11:13 PM) *

В днешните дни тази снимка казва всичко.

--------------------

+Quote Post
SCARY
публикуване Jun 28 2009, 11:19 AM
Коментар #30

М-аниак

Потребител: 32

QUOTE(nik @ Jun 28 2009, 11:41 AM) *
QUOTE(suffer_well @ Jun 27 2009, 11:13 PM) *

В днешните дни тази снимка казва всичко.

+Quote Post
Гост_Guest_*
публикуване Jun 28 2009, 05:20 PM
Коментар #31

Guests

някои ходил ли е на концерт на Майкъл, ,разкажете къде , кога, снималили сте го?

+Quote Post
Гост_Анелия_*
публикуване Jun 28 2009, 08:48 PM
Коментар #32

Guests

Никога няма да забравя мига, в който го видях за първи път. Беше преди може би повече от 20 г. ? Не знам, това няма значение. Гледах едно предаване по първа програма - Формула 5, водеше го Наталия Симеонова. Беше късно вечер, едва си държах очите отворени, но знаех, че е по-различно, че пускат музика, която ме привлича и интригува ... И ... клипа Bad ... Тези очи, това чувство, че живота ми се променя в този миг, че вече нищо няма да е същото, че една прознота е запълнена за дълго, завинаги. Това беше Майкъл - 30 секунди от клипа му, промениха живота ми. Никога няма да те зябравя, Майкъл!

+Quote Post
kimjackson
публикуване Jun 28 2009, 08:59 PM
Коментар #33

Джаксън АД

QUOTE(Dextre @ Jun 27 2009, 11:15 PM) *
аз съм от поколението, за което говориш, но точно заради това не можах да стана фен на майкъл. истерията беше колосална, толкова голяма, че тутакси реших всячески да й се противопоставя. спомням си съседката си стаси от 6 етаж (или беше 5-ти), която беше член (или може би председател) на фенклуба на майкъл в софия и която идваше у нас, за да звъни на бнт с музикални желания за поздрави. всъщност и до днес първа програма ми е длъжник с един майкъл-поздрав. чакам си го. (стаси, ако пишеш тук, дай знак).
спомням си как изчислявах, че ако всяко семейство е четиричленно (колко наивно), то според данните за продажбите на трилър, албумът трябва да го има във всеки един дом по света (или поне всеки цивилизован дом). записах си песента на касетка, от радиото, при това някъде чак 86-та година, защото си спомням, че беше записана на любимата ми компилация, в която перлата беше ламбада.
спомням си как обичах да подмятам разни шегички по негов адрес, за да дразня феновете му и как тайно толкова ми харесваха песните и клиповете му. особено денджъръс ерата. и как, когато излезе скрийм, се влюбих и в песента, и в клипа, и във визията на джанет, но имах нужда да ми казват как прилича на вещица, защото успехът беше непоносим.
спомням си как не спирах да слушам блъд он дъ денс флор, изпитвайки вина.

всъщност имах късмета да не бъда фен на майкъл, защото моето фенство е тежко - интересувам се от продажби, класации, имиджи и всички онези финтифлюшки, под които смисъла на музиката се губи. сега си давам сметка, че съм можел да слушам музиката на майкъл, без да се интересувам от рекордите и всичко останало. а и забраненият плод бил най-сладък, казват.

има космополитни личности, които се настаняват трайно в спомените и маркират живота ни, независимо дали го искаме, дали ги харесваме и дали им фенстваме.

не мога да спра да слушам гив ин ту ми. този път чувството не е вина.

Колко хубави думи и чувства от някой,който си мисли,че не е бил фен!... friends.gif
Почти 20г душата ми се изпълва със светлина,когато някой друг харесва,слуша,обича Майкъл!Сякаш обичат мен! wub.gif

--------------------

+Quote Post
kimjackson
публикуване Jun 28 2009, 09:01 PM
Коментар #34

Джаксън АД

QUOTE(Guest @ Jun 28 2009, 05:20 PM) *
някои ходил ли е на концерт на Майкъл, ,разкажете къде , кога, снималили сте го?

Разрови се из темите,май имахме цели 2 на тема концерти...

--------------------

+Quote Post
damita
публикуване Jun 28 2009, 11:06 PM
Коментар #35

B-girl

От: Варна/София
Потребител: 3

QUOTE(Guest @ Jun 28 2009, 06:20 PM) *

В тази тема сме събрали спомените си:
http://mmlegends.com/invisionforum/index.php?showtopic=320

Вчера се навършиха 10 години от последната ми среща с Майкъл... Никога няма да има друга... sad.gif sad.gif sad.gif

--------------------

+Quote Post
ДЖОКОНДАТА
публикуване Jun 28 2009, 11:07 PM
Коментар #36

CALL ME MADAME

Това помня аз. Бях в кан, по времето, когато и Майкъл беше там. Снимал съм хотелът му и необичайната суматоха отпред. Същият ден, през деня го видях за част от секундата, преминавайки с колата на чичо ми... покрай хотела smile.gif

--------------------

ВИСША КЛАСА

+Quote Post
damita
публикуване Jun 28 2009, 11:08 PM
Коментар #37

B-girl

От: Варна/София
Потребител: 3

Не знаех тази история, Марчи. smile.gif

--------------------

+Quote Post
valiamj
публикуване Jun 28 2009, 11:09 PM
Коментар #38

danger girl

Потребител: 141

АААААААААААААА Страхотно, колко хубаво и колко се радвам за теб,че все пак си го видял.

--------------------

+Quote Post
ДЖОКОНДАТА
публикуване Jun 28 2009, 11:09 PM
Коментар #39

CALL ME MADAME

много рядко съм я разправял, мисля че някъде по темите се е изгубило smile.gif

--------------------

ВИСША КЛАСА

+Quote Post
ДЖОКОНДАТА
публикуване Jun 28 2009, 11:10 PM
Коментар #40

CALL ME MADAME

но едва тия дни реших да си дигитализирам касетите ... а днес се сетих, че имам и запис smile.gif

--------------------

ВИСША КЛАСА

+Quote Post

16 страници V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 25th April 2019 - 02:07 PM