IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране )

16 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Спомени за Майкъл, в нашия живот
nik
публикуване Jun 26 2009, 08:25 AM
Коментар #1

М-аниак

Група: Root Admin
От: Sofia
Потребител: 13

Майкъл беше толкова голям, че дори когато бях дете и живеех отвъд Желязната завеса, името му отдавна бе преодоляло политическите граници и знаехме, че това е най-великият певец в света. Негова беше първата ми плоча, първата музика, съзнателно избрана и закупена. Когато чух гласа му бях в шок. "Thriller" беше първият албум, който чух от-до, влюбих се в таланта му и тази любов не ме напусна никога.

Спомням си как Bad бе разпространяван като ценна реликва от касета на касета и музиката от албума беше най-копнежния подарък за всеки празник.

Спомням си първия път, когато гледах Moonwalker и не можех да повярвам какво виждам.

Спомням си "Ало, Майкъл", когато цялата Спортна зала във Варна бе пълна с фенове.

Спомням си как ходехме с тайфата до един музикален магазин на всеки три часа, където въртяха касета с клипове и дебнехме кога ще излъчат In The Closet.

Спомням си как чух за първи път всяка от неговите песни.

Спомням си първият момент, в който гледах Scream и отново ме остави без думи!

Спомням си как изтичаха една по една песните от Invincible и как когато чух първите акорди и онзи незабравим глас, изпълнявайки Whatever Happens, настръхна всяка частица от тялото ми, въпреки че аз и Дамита бяхме в някакъв кошмарен квартален интернет клуб, заобиколени от пубертети и цигарен дим.

Спомням си как гледахме с нея и Army наградите на MTV през 2001 година, как се вълнувахме и го чакахме и накрая той наистина се появи...

Спомням си как се гонехме из улиците с други фенове във времената без мобилни телефони, защото имахме касета с трибют концерта и как гледахме заедно магията на таланта му.

Майкъл винаги е бил част от живота ми... и винаги ще бъде.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
djmjj
публикуване Jun 26 2009, 11:11 AM
Коментар #2

Care Bear

Група: M&M фен
От: Chicago / Sofia
Потребител: 98

Спомням си как бях малка и ме бяха оставили сама в къщи. За да не ме е страх гледах единствената - първа програма. Бях решила че каквото и да дават ще се въвлека в него и ще ми хареса. Даваха наградите Грами. Майкъл ми хареса мигновeнно и реших че ще викам за него. Той спечели 8 награди, а след всяка аз се качвах на леглото и скачах докато пипна тавана ...

След години, когато Лунен Пътешественик напълно ме плени си спомних как съм се радвала за Грамитата и оттогава се усмихвам на това ...

Спомням си всичките 7 концерта на които съм била и никога няма да забравя усещането от тях ...

Спомням си как, когато ми даде афтограф, много "странно" имам снимки отдалече и как постепенно се приближава към мен ... и когато застава точно пред мен ... снимките спират ... Най-магическите очи на света ме омагьосаха и не можех да помръдна ...

Има още толкова много което да помня, но най-хубавото сте вие и всичките други приятели ... Той ни събра и ни даде тооолкова много незабравими моменти, а съм сигурна че и тепърва ни предстоят още такива..

Благодаря ти, Майкъл ... за всичко

--------------------

Di Rado

+Quote Post
janet_michael
публикуване Jun 26 2009, 12:10 PM
Коментар #3

М-ченце
*

От: Jamaica
Потребител: 687

Започнах да слушам Майкъл от много малка ,вероятно от 5- годишна. Слава Богу, че баща ми го слуша. Всеки ден слушах албумите, които имах и си пеех и танцувах. Когато се чувствах зле Майкъл ми помагаше с неговия ангелски глас. Толкова много го слушах, че мама не иска и да го чува сега, но аз продължавах да си го слушам. И сега, когато го няма се чувствам ужасно, защото го обичах сякаш беше от моето семейство. В училище ме наричаха Майкъл Джексън, защото знаеха, че съм му голяма фенка и си носех уокмена на екскурзии, за да го слушам дори и когато не съм вкъщи. Просто музиката му беше моя наркотик и ще продължава да бъде, не мога без неговата музика. Той беше велик и ще продължава да бъде.
Благодаря на Майкъл за прекрасната му музика и ,че беше една прекрасна част от живота ми
Винаги ще си в сърцето ми Майк, обичам те.

--------------------

+Quote Post
Janet
публикуване Jun 26 2009, 12:26 PM
Коментар #4

the walking dead

Потребител: 26

Майкъл е през целият ми съзнателен живот
всеки спомен е спомен за Майкъл

--------------------

+Quote Post
valiamj
публикуване Jun 26 2009, 12:30 PM
Коментар #5

danger girl

От: София
Потребител: 141

И при мен е така !Целият ми живот или поне част от него!

--------------------

+Quote Post
tedkata
публикуване Jun 26 2009, 01:08 PM
Коментар #6

М-че
**

От: Varna/Burgas
Потребител: 726

Моят най-ранен спомен е може би от 3,4,5 клас там някъде. Имах съученик, който го имитираше перфектно,танци,облекло и всичко както си му е реда...казваше се Самоел от Бургас и беше страшен фен...сигурно и сега е не знам...спомям си старите касетки,които съм въртяла постоянно...никога не съм била заклет фен на Майкъл,но обичах музиката му....и Майкъл го имаше в живота ми откакто се помня crying_anim.gif

--------------------

+Quote Post
the reader
публикуване Jun 26 2009, 01:14 PM
Коментар #7

само в оригинал

От: beyond
Потребител: 6

не мога да пиша в тази тема сега sad.gif

--------------------

+Quote Post
valiamj
публикуване Jun 26 2009, 02:22 PM
Коментар #8

danger girl

На всички ни е тежко. sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif

--------------------

+Quote Post
kimjackson
публикуване Jun 26 2009, 02:33 PM
Коментар #9

Джаксън АД

От: Spain
Потребител: 110

QUOTE(Janet @ Jun 26 2009, 12:26 PM) *
Майкъл е през целият ми съзнателен живот
всеки спомен е спомен за Майкъл

.......................................................

--------------------

+Quote Post
valiamj
публикуване Jun 26 2009, 02:39 PM
Коментар #10

danger girl

Как купувах всеки вестник и списание , помня майка как ми помогна да си ушия бяла ръкавеца с пайети.

--------------------

+Quote Post
mj_big_fen
публикуване Jun 26 2009, 03:52 PM
Коментар #11

-M-

От: лунните писти на ф1
Потребител: 18

През целия ми съзнателен живот Майкъл беше моята Енергия.Вдъхновяваше ме за толкова много неща.Казвах си" Заради Майкъл ще направя всичко за да се оправя", "Майкъл би казал,че това е доброто,което мога да направя...ще го направя заради него..той би направил така".Така го разбирах за неизживяното детство,чувствах че когато него го боли и мен боли,че когато се радва се радвам и аз.Беше единствения който ми даваша Емоцията.Съжелавям,че никога неможах да почувствам на живо тази енегия.Най-прекрасните ми години от деството ми бяха запомнени с Майкъл,моя Майкъл,нашият Майкъл.

--------------------

+Quote Post
SoCalledChaos
публикуване Jun 26 2009, 05:14 PM
Коментар #12

NastyBoy

От: Belfast
Потребител: 4

Хора, това е сън...НАЛИ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

--------------------

Spinning my wheels around
I’m here, dodging bullets 'till you
Ear to the ground
I’m here, dodging bullets 'till you
...Stand where the others stand...

+Quote Post
mj_big_fen
публикуване Jun 26 2009, 05:16 PM
Коментар #13

-M-

От: лунните писти на ф1
Потребител: 18

QUOTE(Ивайло @ Jun 26 2009, 06:14 PM) *

He е сън,а една ужасна реалност.Искам да се събудя.

--------------------

+Quote Post
Gorgeous
публикуване Jun 26 2009, 11:40 PM
Коментар #14

Future mama

От: Drowned World
Потребител: 591

спомням си как цялата ни стена в стаята ни със сестра ми беше облепена в плакати на Майкъл

ставахме и си лягахме с него

сестра ми се счупваше да го слуша, както и аз покрай нея!!!!!

израстнах с Майкъл!!!!!!!!

--------------------

http://xstaticprocesss.blogspot.com/

L.O.V.E.
[font="Impact"][/font][size="6"][/size]

+Quote Post
kimjackson
публикуване Jun 27 2009, 02:46 AM
Коментар #15

Джаксън АД

От: Spain
Потребител: 110

QUOTE(Ивайло @ Jun 26 2009, 05:14 PM) *

От който Майкъл не иска да ни събуди! crying_anim.gif

Ти си в едни от най-вълнуващите ми спомени за Майкъл! utjeha.gif

--------------------

+Quote Post
Unbreakable
публикуване Jun 27 2009, 08:28 AM
Коментар #16

М-ченце
*

Потребител: 63

Това е всичко, което исках да кажа за внезапната смърт на нашия идол.

Кралят е мъртъв, казаха го по телевизията

--------------------
www.filmche.net - моят проект за филми и анимация.

+Quote Post
nik
публикуване Jun 27 2009, 08:32 AM
Коментар #17

М-аниак

Копирам статията и тук:

Кралят е мъртъв, казаха го по телевизията
Aвтор Стоян Стоянов; Снимки BBC и tmz.com

Сърцето ме боли, нощта се оказа безсънна. Събудиха ме малко след 1 часа с едно тревожно обаждане. „Включи CNN”. В главата ми нахлуха мисли за ядрена война, терористични атаки или дори космическа инвазия. Какво събитие беше толкова важно, че да прекъсне съня ми? Тогава прочетох, че Майкъл Джаксън е починал. Новината не беше потвърдена. Не повярвах. Неведнъж журналистите са го погребвали от какви ли не болести – рак на кожата, анемия, грип… Първоначално нямаше потвърждение, но и то дойде. Повече от 3 часа по новинарския канал не пускаха дори реклами. Скръбта за едни се оказа сензация за други. Глобалните медии могат да постигнат този обрат.

Трябваше ли обаче да ни облъчват с единствената снимка на реанимирания Майкъл, който е бил намерен на пода в имението Бел Еър със спряло сърце? Трябваше ли да гледаме как разнасят трупа му с линейки и хеликоптери? Бързо се сблъсках и с ненормална фенска истерия. Можете ли да си представите, че и в България има момичета, които могат да изпаднат в оплакваческа истерия: „Сега той никога няма да се ожени за мен”?

Когато почина моята приятелка Нели Стайкова, аз отказах да отида на погребението й. Не, че не я обичах достатъчно, просто исках да я запомня единствено като слънчевия човек, който внасяше светлина в живота ни. С Майкъл не е по-различно, макар мащабът да е съвсем различен.

Джаксън беше човекът, който проби цветната бариера в световната култура. Той се превърна в първия чернокож изпълнител, излъчван по MTV. Той революционира музикалните и сценични изпълнения и създаде жанра видеоклип. Майкъл успя да продаде повече албуми от всеки друг изпълнител и да препълни стотици стадиони в три солови турнета.

Най-голямото постижение в живота на тази легенда обаче е фактът, че Джаксън намери начин да преобразува своя многостранен талант в глобални морално учение. Той бе гласът на бедните, той беше вопълът на умиращата природа, той се бореше, за да излекува света. Медиите са склонни да ни набиват в очите неговите обвинения в педофилия (едното непотвърдено, а другото опровергано), а пропускат факта, че той е записан в книгата за рекорди „Гинес” като изпълнителят, дарил най-много пари за благотворителност. Помогнал е на стотици, може би хиляди умиращи деца, за някои от тях лично е търсил органи за трансплантация. При една от визитите си в Лондон Майкъл нае частен хеликоптер и отпътува за Дисниленд. Оттам взе Мики и Мини Маус и ги заведе при болни деца от Обединеното кралство. Никой не пожела да следи този летателен апарат, в него не стоеше безжизнено тяло. На другия ден вестниците излязоха със заглавия от рода: „Джако плаши лондонските деца”.

< br />От трупа на Майкъл обаче отърване няма. Ако не по телевизията, то ще видиш тази потресаваща информация във всеки новинарски и развлекателен сайт. Вярно, от принцеса Даяна насам не е загивал друг толкова значим човек, но нека да забравим за тялото и да се съсредоточим върху безсмъртността. Първоначално се шокирах как феновете на Майкъл в САЩ се събираха пред болницата, за да пеят и танцуват. Те бързо обясниха, че за тях Джаксън не е мъртъв, той ще живее вечно чрез музиката си. Прави са! Сълзите не са решение, важно е да съхраним спомените си и да ги разпространим. Защото Майкъл успя да постигне всичко. Животът му завърши броени дни преди голямото му завръщане, планирано в Лондон. Факт е обаче, че както нито един изпълнител няма да може да продаде повече албуми от „Трилър” (104 млн. броя), така няма да се намери и друг шоумен, който да може да продаде 51 концерта в огромната зала О2 Арена. А Майкъл го направи и то за часове.

--------------------

+Quote Post
Unbreakable
публикуване Jun 27 2009, 08:53 AM
Коментар #18

М-ченце
*

Потребител: 63

Прочетете това, страхотен текст:

Невърленд

Гласувайте за него. Такива материали трябва да се подкрепят!

--------------------
www.filmche.net - моят проект за филми и анимация.

+Quote Post
nik
публикуване Jun 27 2009, 09:05 AM
Коментар #19

М-аниак

И аз писах в блога си в часа, в който почина. Мислех, че ще пиша за концерта му в Лондон там, но уви...

--------------------

+Quote Post
SCARY
публикуване Jun 27 2009, 09:43 AM
Коментар #20

М-аниак

Потребител: 32

QUOTE(p @ Jun 26 2009, 02:14 PM) *
не мога да пиша в тази тема сега sad.gif

+Quote Post

16 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)
0 Потребител(и):

RSS Олекотена версия Времето сега е: 20th June 2019 - 09:57 AM